Blogi

Tankistiarmee langustrendis

Raul Pint | 08.10.2018

Nagu igal sõjatandril kannavad armeed paratamatult kaotusi , on ka Eesti ettevõtluse mitmekümnepealine tankistiarmee sel aastal märkimisväärselt hõrenenud. Olgu siis põhjusekd Eesti Võlausaldajate Liidu esinaise Marie Rosina väsimatu lobitöö või ettevõtjate pöördumatult muutunud suhtumine (eks-) kriminaalidest koosnevasse tankistide isikkooseisu.


Loe lähemalt »

Presidendi vastuvõtt avalikuks ja lauluväljakule

Raul Pint | 27.02.2018

Tänavune EV100 juubel kujunes märgilise tähendusega sündmuseks, kuna pidustused toimusid pea paralleelselt kahel rindel - esimene Eesti libistas maksumaksja raha eest kallist kärakat ja peenikest sakusmenti presidendi vastuvõtul, teine Eesti sõitis oma raha eest protestimarsile valitsuse poolt genereeritud hinnatõusu vastu naabervabariiki


Loe lähemalt »

Emapalk ja 21. sajandi kärgpere

Raul Pint | 19.02.2018

16.02 Äripäeva arvamusloos tõstatas Heldur Meerits äärmiselt aktuaalse ja kiirelt vananevas Euroopas lausa põletava teemaringi - emapalk , demograafia, rahvastiku vananemine ja selle seos inimeste majandusliku toimetulekuga.


Loe lähemalt »

Verine hinnasõda tankistiturul

Raul Pint | 13.02.2018

Üha liberaliseeruva seadusandluse ja süveneva europehmuse taustal on firmade likvideerimisel kasutatavate tankistide hinnad drastiliselt langenud. Üha kasvav hulk endiseid kriminaalkurjategijaid on leidnud lõpuks oma kutsumuse ning realiseerivad ennast variisikute ning tankistidena. Tulemuseks on turul pakutava likvideerimisteenuse kvaliteedi langus erinevatest aspektidest praktiliselt nulli lähedale.


Loe lähemalt »

Piiripankrot

Raul Pint | 13.02.2018

Vene - Eesti piiriehitus hakkab võtma humoristlik - korruptiivset möödet. Aastakümneid toiminud kahepoolne piirivalvesüsteem kahe suveräänse riigi vahel on muutunud poliitilise rahakulutamise tantsu- ja naljalavaks, kuhu varsti ilmselgelt ilmuvad mängu ka Eesti suurettevõtjad.


Loe lähemalt »

Eesti vajab normaalseid juhte

Raul Pint | 12.04.2016

Kodanikule hakkab viimastel aastatel Eesti riigijuhtimine üha mõrumat meelt tegema. Kajastamist leiavad vaid presidendi asjatamised naisterindel ja peaministri teavitused seltskonnamängude kohta eurokolleegidega.


Loe lähemalt »

Poliitikute hädakisa Panama kallal

Raul Pint | 12.04.2016

Kisajate suurim hirm on , et äkki nende vaiksed toimetamised maksurahaga avalikkuse ette kistakse ning seejärel lahinal jooksev riigi rahakraan kinni pannakse. Lisaks sellele kangastuvad eelarveraha ümberpumpajatele tõsise avaliku surve all ka ruudulised rootsi kardinad päris pikaks ajaks.


Loe lähemalt »

Riik ei saa olla ettevõtja lapsehoidjaks

Raul Pint | 19.01.2016

Viimastel ajal on ilmunud Äripäevas mitmeid hüsteerilisi arvamusavaldusi ettevõtete likvideerimise valdkonna kohta. Jättes arvamuste siiruse , erapooletuse ja tonaalsuse kirjutajate südametunnistusele, püüaksin veidi vaadelda selle ala eripärasid ja riigipoolse reguleerimise võimalikkust.


Loe lähemalt »

Rehepapid riigipiruka kallal

Raul Pint | 14.12.2015

Riik saab raha valdavalt maksudest . Seekord jätaks kõrvale koduriigi maksukogumise eripärad ning vaatleks hoopis kogutud raha kasutamist ehk siis väärtuste ümberjagamist .


Loe lähemalt »

Libalikvideerijate välimääraja

Raul Pint | 07.12.2015

Viimastel ajal on Eesti ärikeskkonnas ringi hiilimas hulgaliselt erinevaid libalikvideerijaid, kes väikese meelehea eest lubavad tegevuse peatanud ettevõtte omanikud vabastada võluvitsa väel kõigist muredest. Paraku on medalil ka teine pool.


Loe lähemalt »

Pagulased versus loomulik iive

Raul Pint | 28.08.2015

Viimase aja ärevad arengud pagulasteemadel on tekitanud minus küsimuse , kas pagulaskriisi taga pole mingit olulist konksu , mida Euroopa otsustajad teadlikult valijate eest varjavad. Tõde selguski pühapäevasest Postimehe artiklist ,mis sisaldas muuhulgas palju huvitavaid fakte Euroopa demograafilise statistika kohta.


Loe lähemalt »

e - Eesti ainulaadne võimalus

Raul Pint | 26.08.2015

Eestil on ainulaadne võimalus pöörata oma e-eripära puhtaks sularahaks. Märkimisväärne, kuid poolik samm selleks on tehtud e-residentsusega, mis praeguses vormis on Eestis mitteresideeruvatele välismaalastele pigem iselaadne kuuluvustunde või tunnustuse näitamise instrument. Tinglikult nagu klubikaart paljude teiste kliendikaartide hulgas.


Loe lähemalt »

Pankrot langustrendis

Raul Pint | 14.07.2015

Eestis kuulutati möödunud aastal välja 428 äriühingu maksejõuetus, mis on 31 ettevõtte võrra ehk 6,8 protsenti vähem kui möödunud aastal, selgub Krediidiinfo Eesti pankrottide paneeluuringust.


Loe lähemalt »

Pankrot ja selle anatoomia.

Raul Pint | 03.07.2015

Ettevõtte üheks negatiivseks arenguks võib alati olla pankrot. Pankrot võib saabuda turumuutuste, ekslike hinnangute ja otsuste , samuti äripartneritelt nö. ülesaamise tagajärjel.


Loe lähemalt »

Pankrot või firma likvideerimine

Raul Pint | 21.06.2015

Paljudele ettevõtjatele on tuttav olukord ,kus on vaja otsustada - kas firma likvideerimine või hoopis pankrot. Kõlaliselt ning tunnetuslikult on kindlasti firma likvideerimine meeldivam kui pankrot. Pankrot seostub meie teadvuses millegi lõplikuga, samas kui likvideerimine tundub olevat midagi sellist , mis tuleb ära teha ja siis saab edasi liikuda . Igapäevapraktikale toetudes võib aga öelda, et nii pankrot kui ka likvideerimine viivad välja ühte punkti - ettevõtte kustutamiseni Äriregistrist.


Loe lähemalt »

Neegri-Eesti

Raul Pint | 16.06.2015

Teravalt päevakorda tekkinud pagulasteema foonil on eestlased oma arvamustes ilmutanud harvaesinevat ühtekuuluvustunnet. Keegi pole vastu, et hädasolijatele abikätt sirutada. Oleme ajaloos isegi korduvalt olnud abivajaja rollis. Harja ajab punaseks Euroopa käärkambris plaanitav täies elujõus laisavõitu Põhja-Aafrika majanduspõgenike sundsissevedu.


Loe lähemalt »

Mees tänavalt: tegelesin ka likvideerimisega, ei tasunud ära...

Raul Pint | 09.06.2015

Viimase kahekümne aasta jooksul olen palju kordi pidanud kuulma suvaliste inimeste suust juttu: "Ah, tegelesin ka likvideerimisega, aga ei tasunud ära..."


Loe lähemalt »

Tänased massiärid: kodulehtede vorpimine, SEO ja firmade likvideerimine

Raul Pint | 09.06.2015

Eesti lähiajalugu on näinud paljusid ärivaldkondi, millega ühel hetkel nagu tegelevad kõik, kellel midagi muud mõistlikku teha pole. Sel kümnendil paistab aga olukord selline, et kõik, kel ajusid edukate start-upide tegemiseks napib, tegelevad Wordpressi põhiste veebilehtede vorpimise, SEO või siis firmade likvideerimisega.


Loe lähemalt »

Tankistid kaaperdavad ettevõtteid

Raul Pint | 08.06.2015

Uueks trendiks tundub olevat ettevõtte äravarastamine tegelikult omanikult. Elusa firma juhatusse palgatud tankist ehk siis viisakalt väljendudes renditud juhatuse liige hakkab ettevõttest varasid välja kantima või siis kliendibaasi oma vastloodud firmasse üle tõstma.


Loe lähemalt »

Lihtne viis, kuidas jõuda 10 miljoni e-residendini

Raul Pint | 03.05.2015

Maikuus algas Eesti välisesindustes avalduste vastuvõtt e-residendi digitaalsete isikudokumentide väljastamiseks välismaalastele. Paljukiidetud ja kahtlemata innovatiivse Eesti e-residentsuse loojatel olla ambitsioonikas plaan jõuda ühel kaunil päeval kümne miljoni e-residendini.


Loe lähemalt »

Vargus e-rahva tagant

Raul Pint | 01.05.2015

Kodus laupäeva pidades kuulsin järsku oma selja taga roppu eestikeelset sõimu. Programmeerijast poeg oli Õhtulehte lugedes sattunud artikli peale, kus kirjutati riigikogu uuest 100 000 eurosest veebilehest ja puhtproffesionaalsest huvist ka sinna sisse kiiganud.


Loe lähemalt »

Võltstankistid ja libalikvideerijad

Raul Pint | 29.03.2015

Üliodava teenuse otsingutel võib sattuda libalikvideerija otsa, kellega suhtlemise tulemusena on muret rohkem kui enne.


Loe lähemalt »

Piilur-maksuametnikud

Raul Pint | 26.02.2015

Mõni aeg tagasi plahvatanud infopomm sellest, et maksuamet käib avalikes kohtades firmaautosid otsimas ja püüab rentinike leidmiseks värvata korteriühistutest koputajaid, on näide sellest, et maksuamet ja riik teevad oma rutiinset tööd sihikindla jõhkrusega .


Loe lähemalt »

Kuninga maksukogujad

Raul Pint | 25.02.2015

Eelmisel nädalal söed lõõmama puhunud maksuameti aktsioonid spordiklubide uste taga tõstatab taas küsimuse, kes on meie riigi omanik, peremees ja kuningas ?


Loe lähemalt »

Vaherahu maksuametiga on purustatud

Raul Pint | 21.02.2015

Maksuameti agar toimetamine meenutab üheksakümnendaid, mil ametisse pidi minema kehvades riietes ja odava autoga. Aeg on läinud aastakümneid edasi, kuid struktuuri käitumismustrid on visad muutuma. Kodaniku ja maksumaksja hinge tekitavad sellised tendentsid ärevust ja ebakindlust.


Loe lähemalt »