Press

Via Betoon OÜ juhatuse liikme asemel vastas likvideerja Raul Pint

Saatsime kirja ka Via Betoon Eesti OÜ (uue nimega Zosimbly Yacaramba) juhatuse liikmele Lauri Hansbergile. Meile vastas viimasel hetkel üllatuslikult Hansbergi asemel hoopiski tuntud ettevõtete likvideerija Raul Pint. Loe tema täispikka tähelepanuväärset vastulauset siit.

Tere

Sattumine ei ole just kõige õigem väljend antud kontekstis )

Soovitaksin minu nime googeldada , samuti tutvuda Press | Likvidaator.com

Peale sellesuunalist ettevalmistust ilmselt on sattumise temaatika ammendunud. Omanik ma muide ei ole ja volitused juhatuse liikmena on samuti lõppenud.

Ettevõtete tervendamise ehk siis saneerimisega pole me enam tegelenud ca 15 aastat,

Eesti ärikeskkond ei ole selleks sobilik ning ei ole ka selleks valmis. Sõltumata asjaolust, et suht kõlbulik seadusraamistik on olemas.

Paraku ei tea ma, kes on Timo Vares. Samuti puudub meil ressurss kõigi ülevõetud ettevõtete kõigi pettunud võlausaldajatega pikki südamest südamesse vestlusi pidada. Sellised vestlused oma ainust eesmärki nagunii ei täida ehk siis ebaõnnestunud investeering ei taastu.

Erinevaid võlavaidlusi osapoolte vahel on muide märgatavalt efektiivsem pidada ilma meelelahutusmeedia vahenduseta, siis on vahel isegi teatav lootus mingeid kompromisse leida.

Ettevõtluses paraku käivad asjad nii, et kõik projektid / ettevõtted ei ole edukad. Vahel läheb viltu, võimalikke faktoreid j kaasfaktoreid on palju. Valearvestused, ärikeskkonna muutused , turumuutused, roosad prillid, ülelaskmine oma võlgnike poolt jne.

Antud ettevõtte puhul ma täpselt tausta ei mäleta, kuid midagi kusagilt ajusopist ütleb , et Rootsis tehtud suuremahuliste töövõttude eest jäi enamus raha saamata. Paraku betoonitööde juures ei ole summad just väikesed ja ilmselt nii ta siis läks allakäiguspiraali pidi .

Mis ärinimesse puutub , ei oma kustunud ettevõtte puhul nimi enam mingit tähendust. Oleks võinud ka JPMorgan Fundrising panna näiteks.

Kokkuvõttes - oleme juba pea 25 aastat koristanud juriidilist ettevõtlusprügi, mis usina äritegevuse kõrvalt üle jääb. Nagu vanasõna ütleb - kus raiutakse puid , seal lendab ka laaste. Kui ettevõte on rahast tühjaks jooksnud, ei aita omanike ja juhtkonna kaikaga tümitamine seda raha tagasi tuua.

Äririsk - igale ettevõtjale vägagi tuntud nähtus.

Tervitades,

Raul Pint

Postimees