Press

Raul Pint: olen veidi tagasi tõmbunud sellest ärist, tervise peale hakkab

Raul Pint on päästeingel, kes toob ebaõnnestunud ärimehi miljonitesse küündivatest võlgadest puhaste poistena välja. Tema loosung on: "Kui teie ettevõte on olukorras, kus tuleb midagi ette võtta."

Äriregistrist leiab hõlpsasti kümmekond võlgadesse sattunud firmat, mille omanikud on hiljuti vahetunud Raul Pindiga seotud offshore-firmade ning kindla tankistide võrgu esindajate vastu, kirjutas Äripäev.

Juba aastaid toimiva skeemi järgi alustab uus, Pindi määratud juhataja kohe ettevõtte likvideerimist, vahel üritab siiski firmat ka pinnal hoida. Tavaliselt muudab uus juhatus kohe ka firma nime. Võlgu jäädakse riigile ja krediiti usaldanud ettevõtetele. Maksehäireid pankadele aga välditakse, kuna see võib edasist äritegevust Eestis segama hakata. Pankrot üldjuhul raugeb, kuna puudub vara nõuete rahuldamiseks.

Praegu olen veidi tagasi tõmbunud sellest ärist, tervise peale hakkab, kõrgenenud vererõhku on raske alla saada," kommenteerib Pint ise. Ennast likvideerijaks nimetada ta ei taha, hoolimata maskuliinse nimega veebileheküljest www.likvidaator.com, kus ta oma teenuseid reklaamib. "Ma äärmisel juhul ainult nõustan ettevõtteid."

Pankrotihaldurite koja juht Andres Hermet sõnab, et Pint jälgib ka ise krediidiinfost võlgnevusi ja saadab võlguolijatele kirja, pakkudes usaldusväärset teenust võlast vabanemiseks.

Äripäev