Press

Endised töötajad tahavad firmamatja kätte liikunud vanalinna restoranipidaja pankrotti

Umbes 25 aastat tegutsenud Tallinna vanalinna restorani Kalle Kusta operaatorfirma müüdi veidi üle aasta tagasi firmamatja Raul Pindiga seotud ettevõttele. Endised töötajad nõuavad nüüd ettevõtte pankrotti.

Üks Kalle Kusta restorani endiste omanike hulka kuulunud Eha Nurmik ütles, et mingit kontakti pidi leidus inimene nimega Raul Pint, kes ostis ettevõtte ära. Äripäev mainis seepeale Nurmikule, et Raul Pint on tuntud firmamatja ja likvideerijaga. “On või?” imestas Nurmik. “Selle kohta pole mul küll mingeid andmeid.”

Endise nimega Maokandja OÜ kannab nüüd Pindile kohaselt eksootilist nime Sharwimbo Namushasha OÜ. Pint on sadade sarnaste ettevõtete juhatuse liige.

Nurmiku sõnul nad ise Pindi firmamatmise teenust ei otsinud, vaid ta tuli kuskilt ja oli nõus üle võtma. Ettevõttel tol ajal Nurmiku sõnul väga võlgasid ei olnud, vaid mõned väiksed summad. Firma oli toona tema teada heas seisus ning oligi viimane hetk, et maha müüa.

Endise restorani teine omanik Merje Stamm rääkis, et nende klientuur oli turist ning kuna hakkas koroona, siis rohkem kliente polnud. Kohalik elanik käis nende juures Stammi sõnul harva. Stamm ütles, et tema ei ole ammu enam ettevõttega seotud ega tea, mis seal toimub. Raul Pindist ei teadnud ta samuti midagi rääkida.

Miks endised töötajad maksmata töötasu pärast ettevõtte pankrotti nõuavad, Stamm enda sõnul ei tea. Tema sõnul olid palgad makstud, kui nad veel firma omanikud olid. Endiste töötajate esindaja Äripäevaga rääkida seni ei soovinud, kui pole kohtuotsus käes.

Ostmisel on veidi teine mõte

Firmamatja Raul Pint rääkis, et nad ostavad ikka firmasid. “Aga ostmise mõte on veidi teistsugune,” sõnas ta. “Võis juhtuda küll, et võtsin ise ühendust.”

Ta rääkis, et neil on oma süsteemid, kuidas potentsiaalseid kliente leida. Ühes kuus võtavad nad umbes 6000 ettevõttega ühendust, kes kuuluvad võimaliku sihtgruppi. “Küsin, kuidas läheb?" muigas ta. Kes kellele firma eest maksis, on konfidentsiaalne, sõnas Pint.

Ettevõtte maksuvõlg hakkas kerkima 2020. aasta aprillis. Nüüd on see 5555 eurot. Julianus Inkassole ollakse võlgu 1642 eurot. Pint sõnas, et neid ei saa päris võlgadeks nimetada. “Me nimetame neid sabadeks.” Kuna võlad on nii väikesed, siis Pindi sõnul on neil, kes ettevõtte pankrotti nõuavad, hoopis eestlaslik ärapanemise huvi.

Pindi sõnul hakkas tema kätte restorane robinal tulema eelmise aasta keskel. “Umbes 20 tükki tuli erinevatest Eesti otsadest,” ütles ta. Nii Tallinna vanalinnast kui sealt, kus turist ei käi.

Äripäev