Press

Ärma talu ehitanud Aus Invest müüdi Panama riiulifirmale maha

Presidendipaari Ärma talu ehitanud Aus Invest OÜ, kelle poole Evelin Ilves soovitab kõigil rahanõudjatel pöörduda, ei eksisteeri tänavu 9. maist.

Eile tegi Evelin Ilves avalduse, milles väidab: "Ermamaa rahaasjad on korras ja me ei ole võlgu ühelegi firmale." Tema sõnul on nüüdseks selgunud, et Aus Invest OÜ, kellele Ermamaa on kui peatöövõtjale mullu suvel kõigi kokkulepitud tööde eest maksnud, ei ole klaarinud oma suhteid alltöövõtjatega.

"Nii on täiesti arusaadav, et Ärmal mulla- või puidutöid teinud Nuia Melior ja AS Puit – mõlemad väga tublid firmad ja nad teevad väga head tööd – tunnevad pahameelt," ütles Ilves BNSile. Ta lisas, et kuna Ermamaa on Aus Investile kõigi tööde eest arved tasunud, siis neile pretensioonide esitamine võrduks olukorraga, kus tema ostab kauplusest piima ja maksab selle eest kassiirile, kuid kauplus jätab maksmata talunikule ja talunik hakkab seda võlga temalt sisse nõudma.

"Aus Investiga kui peatöövõtjaga lepingut sõlmides eeldasime Aus Investi poolt korrektset suhtumist kõigisse oma kohustustesse, ka suhetes alltöövõtjatega," märkis presidendiproua.

Paraku on raske nõuda raha firmalt, kes vahetas omanikku juba tänavu 9. mail. Just siis müüsid Aivar Aus (50) ja Mait Aus (24) Tartu maakohtu registriosakonna andmetel 40 000kroonise osakapitaliga Aus Invest OÜ Panamal registreeritud riiulifirmale Arliana Enterprises Corp. Kaks päeva hiljem sai Horobyna OÜ nime kandma hakanud firma uue põhikirja ning 22. juunil kanti uus osaühing registrisse.

Selle juhatuse liikmed on Slovakkia kodanik Hlib Bereznichenko ja Patramanis Zacharias.

Arliana Enterprises Corp. on firma, kes on varemgi osaühinguid üles ostnud. Nii müüdi prokurör Lauri Aasmanni majaehitusel nõustanud ja ehitusprojektide juhtimisteenust pakkunud Reinson just Arliana Enterprise Corp.-ile. Viimatinimetatut juhivad Andriy ­Manovskyy Venemaalt Arhangelskist ja samuti Hlib Bereznichenko. Kaht viimast on Äripäev tänavu märtsis nimetanud tankistideks, keda aastaid ettevõtete likvideerijaks tituleeritud Raul Pint on Äripäevas iseloomustanud "nominaaldirektoritena". Aadressi järgi Livikoga ühes hoones asuv Horobyna OÜ tegeleb krediidiinfo andmetel üldehituse, mudilasringide juhendamise, lapsehoiuteenuse, koristamise ja majutusega, programmeerimise, kodulehekülgede kujunduse ning arvutustehnika jae- ja hulgimüügiga.

Eilse seisuga on firma maksuvõlg 62 170 krooni, samuti on firmal intressivõlg.

Õhtuleht